Befektetési trendek a K&H Alapkezelője szerint

A továbbra is csökkenő kamatkörnyezet a kockázatosabb befektetésekre ösztönöz, a hektikusan mozgó árfolyamok azonban könnyen elijeszthetik a megtakarítókat. A K&H befektetési szakemberei szerint a befektetők számára ezért most az a legfontosabb kérdés, hogy felüljenek-e az árfolyam-hullámvasútra, és jelen legyenek a piacon, vagy visszahúzódjanak a biztonságos betétekbe.

Hat év szinte töretlen emelkedés után ingadozóbbá váltak a tőkepiacok. A 2016-os év első három hónapjában meredek esések és visszaemelkedések jellemezték az indexeket. Eközben az alacsony infláció ismét teret nyitott az MNB számára a kamatcsökkentésre, így – a vártnál korábban – újabb kamatvágási ciklusba kezdett. „A hazai jegybank a következő hónapokban 1% alá is vághatja a 3 havi jegybanki betétekre érvényes alapkamatot, ami az infláció év közbeni emelkedésével már negatív reálkamatot eredményezhet. A mostani, igen hektikus környezetben mégis sokak számára lehet vonzó az árfolyam-ingadozás elkerülése” – mondta el Horváth István, a K&H befektetési és pénzügyi igazgatója a K&H befektetői klub budapesti helyszínén.

„A másik – hozam szempontjából kedvezőbb – alternatíva, ha ott vagyunk a piacon, azonban a saját kockázatunknak megfelelően összeállított részvény- és kötvényarányú portfólióval. Hiszen amíg a gazdaság teljesítménye alapvetően rendben van, addig a visszaeséseket érdemes kihasználni értékpapír vásárlásra. Ehhez azonban mindenképpen az szükséges, hogy megfelelő stratégiával és hosszú távú szemlélettel vágjunk bele, mivel a nagyobb ingadozások csak hosszú távú stratégiával működnek jól” – tanácsolja Horváth István.

A befektetési időtávhoz és kockázatvállalási hajlandósághoz igazított befektetési stratégia mellett az is fontos, hogy ne egyedi részvényekben, állampapírokban, hanem portfólióban gondolkodjunk, hiszen minden befektetési eszköznek megvannak az előnyös tulajdonságai. A mostani, hullámzó árfolyamok idején pedig különösen fontos arra fókuszálni, hogy a hirtelen megérzések helyett a befektetési stratégiánk alapján döntsünk.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük