Itthon kellene tartani a fiatalokat

A magyar egyetemisták és főiskolások átlagosan 50 ezer forintból élnek havonta. A diákok 63 százaléka rövidebb ideig, 52 százalékuk hosszabb távon is vállalna munkát külföldön. 37 százalékuk kész rá, hogy végleg elhagyja az országot.

Átlagosan havi ötvenezer forintból élnek a magyar egyetemisták és főiskolások, akik a szűkös anyagi lehetőségeik ellenére is pozitívan látják a jövőjüket, elhelyezkedési esélyüket – írta a Magyar Nemzet csütörtöki számában az Aktív Fiatalok Kutatócsoport felmérésére hivatkozva.

A megkérdezettek hatvan százaléka mondta, hogy a pénze okos beosztásával jól kijön, egynegyedük azt állította, hogy anyagi gondok nélkül él.

A diákság legnagyobb hányada étkezésre és utazásra költi a pénzét, havi átlagban 16 és 8 ezer forintot, emellett a lakhatás jelenti a legnagyobb kiadást, átlagosan havi 26 ezer forintot költenek erre a hallgatók.

A diákok 11 százaléka tanult már külföldön, 18 százalék pedig a közeljövőben szeretne kimenni valahova a felmérés szerint. A megkérdezettek 63 százaléka szeretne rövidebb ideig, 52 százalékuk hosszabb távon külföldön munkát vállalni. A diákok 37 százaléka végleg is hajlandó lenne más országban letelepedni a kutatás szerint.
Forrás: hvg.hu

One Reply to “Itthon kellene tartani a fiatalokat”

  1. Kedves Attila és mások!

    A kutatások csak a felszint kapargatják. Talán tovább kellene lépni, nézni. Például más országokkal összehasonlitani a számokat, tudomány, iparágak, foglalkoztatási ágak stb. szerint.
    Vagy például a nyelvtudás megszerzését, hasznositását is figyelembe véve.
    Az sem mellékes, hogy milyen összegeket utalnak haza a kint dolgozók, ezzel is segitve az itthon maradottak lehetőségeit. A kint dolgozók talán majd később hazajönnek és ezzel emelik az itthoni szinvonalat, például, ha itthon lesznek vezetők. Egyszóval most a kivándorlás új hulláma tart, de hátha később megfordul és a pozitiv hatásai is felerősödnek. JÓ lenne tárgyilagosabb elemzés… Talán ez érthetőbbé, elfogadhatóbbá is tehetné a folyamatot. Hány országban támogatják ezt, lásd Kina, India, afrikai országok, stb.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük