A legjobb befektetés

Melyik a legjobb befektetés? Egyáltalán hogyan válasszak, döntsek? Mindenkinek szüksége van segítségre, de a legjobb, ha a döntést megalapozottan hozzuk és nem engedjük ki a kezünkből.

A legjobb befektetés

Amennyiben létezne a legjobb befektetés, akkor így nézne ki:

  • Bármikor kivehetem belőle a pénzem
  • A tőkém és a hozam garantált
  • Nem csak, hogy garantált, de magas is (kb. évi 30-50%)

Ha véletlenül találkozik ilyen befektetéssel, akkor legyen nagyon óvatos, hiszen szinte biztos, hogy csalók állnak a dolog mögött, mert ilyen befektetés szerintem nem létezhet, ellent mond a pénzpiacok alapvető törvényszerűségeinek. Arról nem is beszélve, hogy akkor mindenki ezt választaná és ezt a gondolatot már rábízom a kedves olvasóra – gondolja végig, hogy mit is jelentene ez.

Hogyan válasszak befektetési terméket?

Most érkeztünk el a legfontosabb és valós kérdéshez: Több ezer termék közül melyiket válasszam?

Ahogyan azt már említettem, a befektetési döntésnél a pénzügyi világ törvényszerűségeinek ismerete elengedhetetlenül fontos. Két könyvemben találja meg ezeket a legfontosabb szabályokat:

1.) Hogyan válhatok befektetővé?

2.) Pénzügyek a családban

Ilyen fogalmakat és a mögöttük rejlő ismeretet kell – a legfontosabbak közül – elsajátítanunk:

  • Befektetési portfólió
  • Pénz megosztása
  • Kockázatkezelés
  • bankbetét, állampapír, befektetési alap
  • külföldi befektetések

Természetesen folytathatnám tovább, de inkább olvassa el a könyveimet, ha ezek a kérdéskörök még nem teljesen ismertek az Ön számára.

Gondolkozzon befektetési portfólióban

Kivéve azt az esetet, amikor valakinek csak kevés befektetni való pénze van – csak egy termékre elég – , mindenképpen érdemes több termékben megosztani a pénzt és portfólió kezelést folytatni. Itt talál további részleteket a befektetési portfólió kialakításával kapcsolatosan.

A saját magunk által kialakított és kezelt portfóliónak és egy vagyonkezelő által kezelt portfóliónak mások az előnyei és a hátrányai. Azonban kétségtelenül igaz, hogy minél jobbak vagyunk (tudás, gyakorlat, kockázatkezelés, termékminősítési gyakorlat, stb.), annál jobb eredményt érünk el a saját portfólióval.

Mit és hogyan válasszak?

Az a jó befektetési döntés, amikor figyelembe veszi az életkorából, pénzügyi ismereteiből és céljaiból levezethető feltételeket és a rendelkezésre álló termékeknél befektetési portfóliót alakít ki. Minden kiválasztott terméket egyedileg megvizsgálva:

  • Megértette és leellenőrizte a feltételeket
  • Feltárta a kockázatokat és számszerűsíthetőnek, mérhetőnek találta a hozamot
  • Arányos a hozam és a kockázat
  • A futamidő és az elszámolási feltételek megfelelőek.
  • Gondolt az adóoptimalizálásra, nyugdíj célra is

Itt is lehetne még további szempontokat felvetni, mindenki folytassa a felsorolást a saját gondolatai alapján.

Tehát a jó befektetés több termékből áll, amelyeket tudatos kockázatkezeléssel és a személyiségünknek, terveinknek, tudásunknak megfelelően választunk ki. A befektetés kezelése és a tanulás egy folyamat, nem egyszeri dolog, hiszen mi is és a termékek, a környezet is folyamatosan változik.

Ha szükségét érzi egy személyes konzultációnak, akkor keressen meg.

dr.Tatár Attila

3 hozzászólás ehhez: “A legjobb befektetés”

  1. Kedves Attila!

    Találkoztam már ilyen befektetéssel, ahol évi 30-40%-ot hoz a konyhára a befektetett pénz és nem egy éven keresztül… Ha meg tudnám ismertetni ezzel és elmondaná a véleményét róla, szívesen meghallgatnám, hogy hol lát benne buktatót. Nekem eddig pénzt hozott a konyhára, de több szem többet lát alapon szívesen venném észrevételeit.
    Üdvözlettel:
    Éva

    1. Kedves Éva,

      Küldje el a részleteket levélben és megírom a véleményemet….

  2. Kedves Attila,

    Évek óta olvasom az írásait, a videó felvételeit is megnéztem. Sokat tanultam belőlük, megváltozott a pénzzel kapcsolatos viselkedésem, sokkal nagyobb az önbizalmam, megtanultam, hogy mire kell odafigyelni. Köszönöm.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük