A londoni lakásárak égben járnak

Ha valaki a milliárdosok utcájában szeretne szép házat magának Londonban, akkor 38 millió fontot kell leperkálnia. Ez az átlag a Kensington Palace Gardenben, ahol olyan milliárdosok húzzák meg magukat, mint Roman Abramovics vagy Laksmi Mittal.

A brit ingatlanpiac tíz legdrágább útvonala a fővárosban van. A második helyen pedig a főváros környéke áll. A vidék messze leszakadt ebben a versenyben. Az országban mégis 44 ezren könyvelhették el az idén, hogy immár milliomosok lettek fontban. Ehhez nem kellett túl sokat tenniük: az ingatlanjuk értéke növekedett meg.

Nagy-Britanniában jelenleg 660 ezer „ingatlanos fontmilliomos van”. Aki jellemzően a saját háza miatt került ebbe az irigylésre méltó kategóriába. A vidékiek viszont lemaradtak, különösen Skóciában és Walesben. Skóciára a milliós értékű brit ingatlanpiac mindössze 1,2% százaléka jut. Walesre pedig csak 0,2.

A felmérés két fontos szempontot hangsúlyoz: ingatlan esetében igazából csak az számít, hogy hol van. A másik pedig az: ha a befektetési piac befagy, nincsenek jó profitot kínáló lehetőségek, akkor az ingatlan irányába áramlik a pénz. Kínában állítólag 200 milliárd dollár értékű pénz várja, hogy befektessék külföldi ingatlanba.
Forrás: hvg.hu

BankWeb kiegészítés:

A fenti cikk két szempontból érdekes. Egyrészt mutatja, hogy a világban áramló félelmetes mennyiségű pénz egy pici része megjelenik a „valós termékek piacán”, akkor milyen mértékű áremelkedést tud okozni. Másrészt azért érdekes, mert megerősíti, amit 6 éve mondok: a világ pénzpiacai katasztrófa felé száguldanak, a pénzünk egyre nagyobb részét kézzel fogható javakba fektessük, mert ezek lesznek értékállóak a jövőben. Ilyen eszközök az ingatlanok, az arany, a műtárgyak.

Kérje segítségemet befektetési döntés meghozatala Előtt!

Tatár Attila

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük