Sokan nem fizetik a devizahitelüket

Kétségtelen, hogy a devizaadós-perek pszichikai hatása is hozzájárul ahhoz, hogy az adósok közül többen nem törlesztik a hitelüket. A nem teljesítő jelzáloghitelek aránya 17,6 százalékról 18,3 százalékra emelkedett, ezen belül a devizaalapú jelzáloghitelek esetében 21,2 százalékra emelkedett a mutató – írja a Napi Gazdaság.

Mindez akkor történt, amikor a második negyedév végére a svájci frank több mint 4,3 százalékkal (249,96 forintról 239,14 forintra) gyengült a forinttal szemben, és továbbra is választható az árfolyamgát megoldás.

A jelzáloghitel-pszichózis hatását igazolják az MNB összesített adatai is: a 90 napon túli késedelembe eső lakossági hitelállomány 4,5 százalékkal, 1185 milliárd forintra szűkült, a rövidebb lejárt tartozással bírók tartozása 6,4 százalékkal, 1103 milliárd forintra csökkent – ennek a kedvező trendnek jó része ugyanakkor a már említett kedvező árfolyamváltozás hatása volt.

A teljes lakossági hitelállományon belül a rövid időre megcsúszók aránya három hónap alatt 17,8 százalékról 16,7 százalékra zsugorodott – míg a problémamentes körbe a hitelportfólió 65,3 százaléka tartozott a három hónappal korábbi 64,2 százalékkal szemben – ismerteti a Napi Gazdaság.
Forrás: Napi.hu

One Reply to “Sokan nem fizetik a devizahitelüket”

  1. Nem fizethetjük akkor a devizahitelt, amikor a bank a végrehajtó kezére adta a házat. Az a pénz már csak szemétbe kidobott pénz lenne, semmit nem jelentene. A kormánynak olyan intézkedést kellene hozni, hogy aki tudná már fizetni az afdósságát, annak vegyék vissza a végrehajtásból az ingatlanát és hadd vehesse igénybe a kormány által kinált lehetőségek valamelyikét. De ezzel szemben hiába csuszunk-mászunk a banknál, szóba sem áll velünk, mindenáron csak végrehajtani akar ill. teszi is azt. Hol itt az „IGAZSÁG”, valójában akkor kiken is segit a kormány. Azokon, akik eddig is tudtak fizetni és ezután is fognak. Ez nem adósmentés!!!! Sürgős segitséget a ténylegesen bajbajutottaknak, akiknek a végrehajtó markában van a háza, mert az eszközkezelő sem tud mindenkin segiteni.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük