Az államra bízzák magukat a nyugdíjasok

Magyarországon a legtöbb 65 év feletti lakos szinte kizárólag az állami nyugdíjra bízza magát, és a lakosságnak mindössze 3 százaléka rendelkezik nyugdíjcélú megtakarítással OTP Önkéntes Nyugdíjpénztár számításai szerint.

Nagy Csaba, a pénztár ügyvezető igazgatója az MTI-hez eljuttatott közleményben arra figyelmeztet, hogy ezzel az emberek kiszolgáltatják magukat a társadalmi és gazdasági trendeknek, ezek pedig jelenleg nem mutatnak kedvező képet, hiszen egyre kevesebbeknek kell eltartani egyre több nyugdíjast.

A közlemény hivatkozik a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) 2013-ban készített elemzésére, amely szerint Magyarországon a nyugdíjasok bevételeinek több mint 86 százalékát az állam által kifizetett nyugdíjjáradék teszi ki, és ezzel az aránnyal a magyar nyugdíjasok vannak leginkább kiszolgáltatva az állami nyugdíjrendszernek. Az OECD felmérés szerint Magyarországot Luxemburg, majd Belgium követi a listán, mindkét országban 81 százalék körül alakult az állami juttatások aránya, míg az OECD országok átlaga 58,5 százalék.

Míg a magyar nyugdíjasok bevételeinek csupán 2 százalékát teszik ki a különböző nyugdíjcélú megtakarítások, például a nyugdíjpénztári járadékokból származó bevételek, addig az OECD tagországokban ez az arány átlagosan több mint 17 százalék. A megtakarítások és az állami juttatások mellett a harmadik fontos bevételi forrás a 65 év felettiek számára a nyugdíj után is folytatott munka. Magyarországon a nyugdíjasok bevételeinek 12 százaléka származik ilyen munkából, vagyis a legtöbb nyugdíjas nem vállal, vagy nem tud munkát vállalni.
Forrás: vg.hu

Bankweb kiegészítés:

Rendszeresen foglalkozom nyugdíj kérdésekkel – remélem, hogy az én olvasóim az átlagosnál felkészültebbek. Nehéz évek előtt állunk, egyre több jel mutatja a kockázatok növekedését (demográfia, bevándorlás, kivándorlás, munkanélküliség, államadósság, stb.). Fel kell készülni a nyugdíjas évekre, ne bízza magát a véletlenre vagy az államra. Befektetői Iskola előadás, pénzügyi képzés.- ha szeretné tudni, hogy milyen világban él és milyen trendek várhatóak a következő 30-50 évben.

Nem túl jó a véleményem a biztosítókról, de a 20%-os adókedvezmény elég vonzó, így átnéztem a biztosítók ajánlatait.  Melyik a legjobb nyugdíjbiztosítás?

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük