Mennyiből lehet jól élni?

A legtehetősebbek szerint fejenként több mint havi 300 ezer forint kell a nagyon jó életszínvonalhoz, a legszegényebbek szerint ennek fele is elég.

A KSH friss felmérésében a háztartások egy ötfokú skálán nyilatkoztak arról, hogy mennyi nettó jövedelmet tartanának szükségesnek a nagyon szűkös szinttől a nagyon jóig tartó életszínvonalhoz, és az ehhez minimálisan elegendőnek tartott összegeket is megnevezték.

Az elvárt jövedelemösszegek szoros kapcsolatban álltak a háztartás tényleges jövedelmi helyzetével, azaz a szegényebbek kevesebb pénzből is átlagos vagy jó színvonalon meg tudnának élni, a gazdagabbak viszont ugyanezekhez a szintekhez magasabb jövedelmet tartanának szükségesnek. 2014 tavaszán a magyar háztartások az átlagos megélhetési szinthez fejenként és havonta 127 ezer forint jövedelmet tartottak volna elegendőnek, a nagyon jó szinthez 229 ezer forintra lett volna szükségük. Ezek az összegek 6, illetve 7 százalékkal haladták meg a megelőző évit.

A legfelső jövedelmi ötödben élők havi 170 ezer forintot társítottak az átlagos színvonalú megélhetéshez, míg a legszegényebb réteg ennek kevesebb mint a felével (81 ezer forinttal) beérte volna. Mivel azonban az alsó jövedelmi ötödbe tartozó háztartások átlagos taglétszáma kétszerese a felső jövedelmi ötödének, ezért a fenti összegekben a méretgazdaságosság is kifejeződött. A lakosság leggazdagabb 20 százalékához tartozó háztartások fejenként 310 ezer forintot tartottak minimálisan elegendőnek a nagyon jónak minősített élethez, míg a legszegényebbek ennek 47 százalékából (147 ezer forintból) is el tudták képzelni ugyanezt.

Forrás: KSH

Bankweb kiegészítés:

A fenti adatok 2014.éviek. Azért nem töröljük ezeket a régi bejegyzéseket, mert jól jelzik, hogy a megélhetési költségek hogyan változnak. Nyugdíjasként, kicsit elszabadulő infláció mellett a megélhetési kiadások nagyon el tudnak szaladni.

Mindenképpen szükséges egy nyugdíj célú megtakarítási termék.

amennyiben kíváncsi az én ajánlatomra, akkor keressen meg:

dr.Tatár attila

0620/462-8850

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük