Sokan indítanak nyugdíjbiztosítást

Bár a jutalék már csak csöpög, a tavalyinál több nyugdíj-biztosítási szerződést köthetnek az idén a közvetítők. A legtöbb biztosítónál javultak az értékesítési eredmények. Az ügyfelek az alacsony kockázatú termékeket keresik, és egyre jobban figyelnek a TKM-re.

Nem csak egyszeri fellendülést hoztak az adókedvezményes nyugdíjbiztosítások az életbiztosítási piacon. Tavaly a Magyar Biztosítók Szövetséges (Mabisz) szerint összesen 68 ezer szerződést kötöttek a cégek, az idén ennél várhatóan több születik majd – mondja Ertl Pál, a Quantis Holding vezérigazgatója.

Pedig az év eddigi része nem volt könnyű a piaci szereplők számára: a brókerbotrány is keltett némi bizonytalanságot az ügyfelek körében, és az sem kedvezett az értékesítésnek, hogy az év elejétől szigorodott a közvetítői jutalékokra vonatkozó szabályozás. Január óta a korábbinál kevesebb jutalékot kaphatnak az ügynökök, a pénzüknek egy része pedig csak csöpögtetve, jövőre folyik majd be a számlájukra.

A Mabisz második negyedéves adatokat várhatóan majd csak a CIG Pannónia augusztus 18-ára tervezett féléves jelentésének közzététele után publikál majd, de a lapunknak nyilatkozó biztosítók beszámolói alapján növekedés várható a piacon. Javultak az értékesítési eredmények egyebek között az Ersténél, a Signalnál, a Generalinál és a Vienna Life-nál is. A tavalyihoz hasonló eredményről számolt be az Unios és az NN, a Groupamánál a tavalyinál alacsonyabb, ám stabil a kereslet, de az év vége felé fellendülést várnak.

A Groupama egyébként az egyik legnagyobb szereplő lehet, az idén július végéig több mint 3 ezer nyugdíjbiztosítást adtak el, amelyeknek az állománydíja megközelítette a félmilliárd forintot. A piacon továbbra is a befektetési egységhez kötött (unit linked) termékek dominálnak. Vannak biztosítók, amelyek azért tartózkodnak a hagyományos termékektől, mert hosszú távra a magasabb részvényhányadot tartó, kockázatosabb termékekben hisznek. A Vienna Life szakértői úgy vélik, egy klasszikus terméknél 15-20 éves távon a költségszerkezet és a kötött befektetési lehetőségek miatt még az is kérdéses, hogy az addig befizetett pénzt visszakapja-e az ügyfél, egy unit linked biztosítás viszont ez idő alatt jelentős hozamot termelhet.

Az egyik legnagyobb piaci szereplőnek számító NN viszont kutatásainak során arra az eredményre jutott, hogy az emberek kiszámítható, alacsony kockázatú terméket keresnek, amikor nyugdíjcélra takarékoskodnak. Ahol megpróbálkoztak vegyes életbiztosításokkal, ott mindenesetre komoly értékesítési sikereket értek el.

A Generali most márciusban indította el a konstrukciót, és a szerződések tizede már vegyes biztosítás. Az NN-nél pedig a nyugdíjbiztosítások kétharmada hagyományos termék.

Magasabb kockázatot vállalni egyébként logikus lehet. A biztosítók tapasztalatai szerint a rendszeres díjas nyugdíjbiztosításokat jellemzően a 40-es korosztály köti meg, nekik pedig még két évtizedük is lehet addig, mire hozzájutnak a megtakarításaikhoz. Az egyszeri díjas nyugdíjbiztosításokat valamivel idősebb korban, jellemzően az 50-es éveikben kötik meg az ügyfelek.

Forrás: vg.hu

BankWeb kiegészítés:

Sok időt töltöttem az egyes biztosítók ajánlatainak átvizsgálásával és azt tapasztaltam, hogy a unit-linked termékekhez hasonlóan sok a trükk és a csúsztatás a nyugdíjbiztosítások értékesítésénél is.

Mivel az adókedvezmények olyan vonzóvá teszik a terméket, így egy ajánlatnál azért letettem a voksomat. Nézze meg, hogy miért ezt a nyugdíjbiztosítást választottam. A legjobb nyugdíjbiztosítás >>>

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük