A válságok ciklikusan visszatérnek

Körülbelül ötvenévente felépül egy-egy hatalmas adósságállomány, féktelen az optimizmus. Aztán ennek vet véget egy válság. Egy ilyen korszaknak a végét éljük.

Semmiképpen nem beszélhetünk a kapitalizmus válságáról. Ha megnézzük a kapitalizmus elmúlt száz-százötven évét, több olyan időszak volt, amelyben hasonló válság alakult ki. Körülbelül ötvenévente felépül egy-egy hatalmas adósságállomány, az élénkülés idején féktelen az optimizmus, drágulnak az eszközök, részvények, állampapírok, ingatlanok, olcsók a hitelek, mindenki örül.

„Aztán ennek vet véget egy válság, szerintem most is egy ilyen korszaknak a végét éljük. Összességében tehát ez rendszeresen előfordul a kapitalizmusban, de ettől még nem beszélhetünk annak a válságáról. Az viszont biztos, hogy szigorú állami szabályozással ezeknek elejét lehetne venni, de legalábbis tompítani a hatásukat” -nyilatkozta az Origonak Zsiday Viktor, a Concorde Alapkezelő befektetési szakembere.

Befektetési tanácsadás, egyéni portfólió
Mindenkinek szüksége van egy megtakarítási programra. Azonban azok számára, akik már némi befektethető pénzzel is rendelkeznek, egy személyre szabott befektetési portfólió kialakítása jelenti a legjobb megoldást.
Nem kell egyedül kitalálnia, hogy a fentieket hogyan valósítsa meg, 30 év tapasztalatával és piacismeretével segítek a megfelelő, személyre szabott megoldás kialakításában.dr.Tatár Attila
info@bankweb.hu
0620/462-8850

Sajnos azért térnek vissza rendre a válságok, mert az előző válságra már nem emlékszik az adott generáció, és nem fél attól. Ez a legfontosabb oka, hogy újból és újból kialakulnak válságok. A 2008-as válság pedig abban különbözött a korábbiaktól, hogy a vállalati és lakossági eladósodás mellett az államok is óriási adósságot halmoztak fel, és a válsággócok erősítik egymást.

Az állam ilyen megjelenése a válságban azért nagyon rossz jel, mert az egyik legbiztonságosabbnak tartott adós, akiről kiderül, hogy rövidtávú érdekek mentén hoz a jövőt érintőleg rossz döntéseket. Most az államokba vetett bizalom ingott meg. Ráadásul korábban nem sokszor fordult elő, hogy a fejlett államok közül többen is a szakadék szélére kerültek – mondta a szakember.

Forrás: Figyelőnet