3 dolog, amit érdemes tudni hiteligénylés előtt

Ha álmaink megvalósításához már éppen csak egy kicsi tőke hiányzik, nem szeretnénk tovább várni, sőt, az elköltött összeg akár meg is térülhet, akkor a megoldás a hitelfelvétel lehet. Erre várnunk sem kell túl sokat a gyors kölcsönök világában, akár 1 óra alatt a számlánkon lehet a pénz – de nézzük meg közelebbről, hogy mit érdemes mérlegelni, mielőtt beleugranánk a hitelfelvételbe!

Ezek a legnépszerűbb hiteltípusok

A személyi hitelek a kisebb magáncélok megvalósítására alkalmasak, általában szabadon felhaszálhatók, ezért igen népszerűek. A lakáscélra felvehető kölcsönök követik ezeket a sorban, melyek már nagyobb összegben, általában ingatlanfedezettel vehetők igénybe. Jelenleg több kedvezményes, államilag kamattámogatott hitelkonstrukció is elérhető a piacon, ilyen a szabad felhasználású Babaváró és a lakáscélú CSOK – ezeket is sokan veszik igénybe.

A gyors kölcsönök – különösen a gyors kölcsön 1 óra alatt – pedig akkor segítenek, ha hirtelen pénzszűkében találjuk magunkat, de lenne kifizetnivalónk. Többen élnek ezzel a lehetőséggel is.

3 dolog, amit érdemes tudni hiteligénylés előtt

Különböző bankok különböző konstrukciókat kínálnak

Ezért is érdemes több helyen érdeklődnünk hitelfelvétel előtt, hogy a számunkra legideálisabb és költséghatékonyabb hitelt tudjuk felvenni. Alaposan gondoljuk végig, hogy mire szeretnénk használni a pénzösszeget: lehet, hogy elég egy gyors kölcsön, amit 1 óra alatt felvehetünk, de az is lehet, hogy hosszabb folyamatról lesz szó, ha például lakásvásárlás előtt állunk.

A hitel részletei

Alaposan olvassuk el az adott hiteltermék törlesztésének, kamatainak, futamidejének és egyéb költségeinek a paramétereit, hogy később ne érjen meglepetés minket!

Jó támpont lehet a teljes hiteldíj mutató (THM), mely egy egységes mutató, amit minden hitelezőnek fel kell tüntetnie. Ebből kiderül, hogy az adott hitel felvétele után az adósnak egy év alatt – a tőkén túl – mekkora összeget kell visszafizetnie. Ez a mutató egyben számolja a következő kiadásokat: kamat, kezelési költség, értékbecslés és helyszíni szemle díja, ingatlan-nyilvántartási eljárás díja, a hitelközvetítőnek fizetendő díj, bankszámlavezetés díja. Minél alacsonyabb a THM mértéke, a kölcsön annál kedvezőbb számunkra, ezt a mutatót könnyen össze tudjuk mi magunk is vetni az egyes hiteltermékeknél.

Hitelfeltételek – ki igényelhet?

Az egyes hiteltermékek esetében a hitelező intézet bizonyos kereseti és/vagy ingósági, ingatlan fedezeti, életkori, de akár családi állapotra vonatkozó feltételeket is megadhat. Egy előminősítés során ezeket már meg is vizsgálják, így könnyen tájékozódhatunk arról, hogy paramétereink megfelelők-e az adott hitel felvételéhez. Ezzel pedig értékes is időt spórolunk, hiszen nem kezdünk bele olyan hiteligénylési folyamatba, melyben biztos elutasítást kapnánk.

Hogyan válasszunk hitelt? Vegye igénybe az instacash.hu szolgáltatásait, hitelkalkulátorait. Személyi kölcsön és gyorshitel.

Hogyan válasszuk a legmegfelelőbbet?

Mindenképp tervezzünk előre, járjunk utána több lehetőségnek, így informáltabbak leszünk, ezzel pedig megalapozhatjuk a jó döntést. Emellett természetesen szakember véleményét is kikérhetjük, például egy független hitelügyintéző az egész piac kínálatát átlátva mutathatja meg az optimális hitelkonstrukciókat számunkra, mely nagy segítség lehet, ha nem mozgunk otthonosan a pénzügyi világban.

Ha álmaink megvalósításához – például első otthonunk, autónk megvásárlásához vagy egy nagyobb felújításhoz – nincs meg az elegendő tőkénk, akkor a hitelfelvétel logikus döntés, közelebb juttathat célunkhoz. A felvétel előtt mindenképp ismerjük meg a kínálatot, a feltételeket, lehetőségeinket, gondoljuk végig, hogy pontosan mihez és miért van fedezetre szükségünk! Ha pedig hirtelen kellene pénzhez jutnunk, akkor sem érdemes pánikba esni, hiszen a gyors kölcsön 1 óra alatt is a segítségünkre siethet.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük