Kereskedés vagy befektetés?

Sokan nem fogják érteni a különbséget, hiszen a kereskedés is lehet befektetés, mivel pénzt szánunk arra, hogy hozamot termeljünk.

Tőzsdei kereskedés vagy forex?

A kereskedésen azt értem, amikor egy online brókernél nyitunk számlát és devizapárokkal (EURUSD, USDCHF, GBPUSD), tőzsdeindexekkel (Nasdaq 100, S&P 500), nyersanyagokkal és sok más pénzpiaci termékkel nyitunk pozíciót azzal a céllal, hogy rövid idő alatt nyereséget érjünk el.

A rövid idő itt pár perctől pár hétig terjedhet. Jellemzően tőkeáttétes kereskedésről van szó, ami a korábbi 1/500 tőkeáttét mellett eléggé életveszélyes volt, de a mai szabályok szerinti 1/20 vagy 1/30 tőkeáttét mellett már egész jó hozamokat tesz lehetővé.

Tőzsdei kereskedés vagy részvény befektetés? Tőzsde tanfolyam a sikerhez. Részvény vásárlás oktatása kezdőknek.

Könnyű short és long irányba is kereskedni, nem kell hozzá túl nagy tőke, viszont tudás az annál inkább. Ezt a legjobb az elején egy tőzsde tanfolyamon elsajátítani.

Részvény befektetési portfólió

Úgy gondolom, hogy a több éves időtávban gondolkozva részvényeket vásárolók nem kereskednek, hanem befektetnek. Türelmesek, tudnak várni, van egy jó részvény kiválasztási megoldásuk és jó elemzést készítenek a makrogazdasági folyamatokról, ágazati kilátásokról és a konkrét vállalati működésről.

Több részvényt is betáraznak, gyűjtik a szép kis osztalékokat és figyelik a részvény portfóliót, hogy mikor kell beavatkozni: valamit eladni, mert változtak a körülmények vagy az adódó új befektetési lehetőségeket érdemes kihasználni.

Ez a részvény befektetés talán még nehezebb, több tudást igényel, mint a tőzsdei kereskedés. Érdemes egy TBSZ számlát is nyitni, az adóelőnyök nem mellékesek. Aztán figyelnünk kell a deviza árfolyamok alakulására is, nehogy a tőzsdei befektetés nyereségét elvigye egy kellemetlen forint-dollár vagy forint-euró árfolyam drasztikus elmozdulása.

Tehát nem könnyű bevállalni, hogy magunk intézzük a befektetéseinket – a kereskedés és a befektetés a fenti két esetben ebből a szempontból hasonló. Biztosan könnyebb egy brókerre hallgatni vagy egy vagyonkezelőre bízni a pénzünket. Szerintem mégis ez utóbbi a rosszabb döntés, pénzt általában úgy lehet keresni, ha nem mindig a könnyebb utat választjuk..

Kérdés és érdeklődés esetén keressen meg:

Tatár Attila
info@bankweb.hu
0620/462-8850.