Átalakuló bankszektor – FinTech Banking Summit

A Fintech napjainkra egy meghatározó, globális jelenséggé fejlődött, amelynek szereplői innovatív termékekkel és újszerű pénzügyi szolgáltatásokkal nyitottak új fejezetet a digitális korszak történetében.

November 23-án a Fintech Banking Summit szakmai konferencián a hazai pénzügyi szakma kiválóságai, sikeres befektetők és vállalkozók adnak útmutatót a pénzügyi világ hazai szereplőinek – ideértve a pénzintézetek, szabályzó testületek, tanácsadók vezetőit, a befektetőket és a hazai Fintech vállalkozásokat.

Alig egy évtizeddel ezelőtt a tradicionális pénzügyi szolgáltatók még versenytársként tekintettek a Fintech gyűjtőnéven számon tartott technológiai vállalkozásokra. Az elmúlt években azonban bebizonyosodott, hogy a Fintech vállalkozások és a pénzügyi szektor klasszikus szereplői sikeresen tudnak együtt alkotni.  A Fintech ma az egyik leggyorsabban fejlődő ágazat; szinte évről évre megjelennek a pénzügyi szektor egy-egy területét alapjaiban megváltoztató technológiák és jelenségek, mint a blockchain, az open banking, a kriptovaluták stb. Az innovációk természetesen hatással vannak a jogi szabályzásra, szakmai irányelvekre, az ellenőrző hatóságok feladataira, ami újabb változásokat indukál.

A szakemberek szerint ugyanakkor nem érdemes hátradőlni, hiszen a változások a pénzügynek szinte minden területét érintik majd; az adatbiztonságot, e-kereskedelmet, online fizetést, a tőzsdei műveleteket stb., a java tehát még hátravan, nemzetközileg és itthon egyaránt. A hazai bankok számára a Fintech világban való aktív jelenlét egyre kiemeltebb feladat, ezt jól jelzi, hogy a Fintech Banking Summit-on szinte az összes bank képviselteti magát.

Az MKB Bank részéről Hetényi Márk vezérigazgató-helyettes számol be a banki rendszerek megnyitásáról a fejlesztők előtt, a már másodszor elinduló Fintech Akadémiáról. Ezt követően az első kerekasztal-beszélgetésen a hazai Fintech startup szféráról értekeznek befektetői szemmel intézményi és magánbefektetők, valamint Pereczes János, az MKB Fintechlab innovációs központ vezetője, amelynek első, tavalyi inkubációs programja bebizonyította, hogy már rövid távon kölcsönösen előnyös partnerség alakulhat ki a nagy bank és egy inkubált fintech startup között.

A Deloitte 37 ország több mint 250 bankja által kínált digitális ügyfélélményt vizsgálta meg; Mérth Balázs vezető partner ennek a felmérésnek az eredményeit, valamint a legmeghatározóbb piaci trendeket és a bankszektorban jelenleg zajló digitális forradalom hatásait és következményeit elemzi előadásában.
Szombati Anikó, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) képviseletében a szabályzói oldalról elemzi a Fintech és általában a digitalizáció előretörését, a kapcsolódó előnyöket, kockázatokat és a szabályzói beavatkozás lehetőségét.

A Fintech Banking Summit kiemelten ajánlott azoknak a pénzügyi szakembereknek, befektetőknek, vállalkozóknak és érdeklődőknek, akiket érintenek a változások, lehetőséget látnak a Fintech robbanásban, vagy egyszerűen lépést kívánnak tartani a rendkívül gyorsan fejlődő terület szereplőivel, folyamataival. A konferencia egyben alkalmat teremt arra is, hogy a résztvevők személyesen a szakértőkkel, vállalkozókkal és a hazai pénzügyi világ nagyágyúival megoszthassák gondolataikat, félelmeiket, és választ kaphassanak szakmai kérdéseikre.

A rendezvény időpontja: 2017. november 23.
Helyszín: BMC – Budapest Music Center, Budapest, Mátyás u. 8.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük