Brókercégek gyászos időszaka

Bróker kiválasztása, tőzsde tanfolyam kezdőknek. Deviza piaci kereskedés.

A mérlegfőösszeg csaknem negyede tűnt el egyik napról a másikra a hazai befektetési vállalkozásoknál, miután a Magyar Nemzeti Bank (MNB) négy brókercég engedélyét is visszavonta az első negyedévben.

Ezek közül három – a Buda-Cash, a Quaestor és a Hungária Értékpapír – már felszámolás alatt áll. A negyedik cég a Befektető-védelmi Alap (Beva) honlapja szerint az Európa Brókerház lehet. A megmaradt brókercégek mérlegfőösszege így március végén nem egészen 131 milliárd forint volt, ennyi maradt a tavaly év végén még 172 milliárd forintos eszközállományból.

A szektor tőkeellátottságát még nagyobb mértékben érintették a botrányok. A befektetési vállalkozások sajáttőkéje március végére 17,4 milliárd forintra olvadt, ez 40 százalékkal alacsonyabb a tavaly év véginél. Ebben egyébként szerepet játszhatott az a veszteség is, amit néhány brókercég januárban a svájci frank árfolyamának elszabadulásakor szenvedtek el. Tőkeproblémák ugyanakkor nincsenek a szektorban, a szavatolótőke 14 milliárd forintra apadt ugyan, de mivel a kockázati kitettségérték is csökkent, az ágazat tőkemegfelelési mutatója továbbra is 19 százalék fölött van.

Bár az első negyedév a tőzsdén az árfolyamok szempontjából kifejezetten jól sikerült, a brókercégek eredményén mindez nem látszott. A befektetési szolgáltatásokon elért bevétel 2014 első negyedévéhez képest 21 százalékkal csökkent, igaz, a ráfordításokat ennél is nagyobb mértékben, több mint 28 százalékkal tudták visszavágni a piaci szereplők. A zsugorodó bevételeknek is köszönhető valószínűleg, hogy a társaságok profitja is visszaesett, az adózás előtti és az adózott eredmény is körülbelül az ötödével csökkent, az év első három hónapjában a nettó eredmény 1,38 milliárd forint volt. A következő negyedév ennél rosszabb is lehet, hiszen az piaci szereplőknek extra befizetést kell majd teljesíteniük a Bevába.

Tőzsde tanfolyam a sikeres kereskedéshez.

One Reply to “Brókercégek gyászos időszaka”

  1. Szia Attila!

    Szerintem NEM EXTRA BEFIZETÉST kéne szorgalmazni a „tisztességesen” működő egyéb pénzügyi szereplőktől hanem a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének -ill. azt „bekebelező Magyar Nemzeti Banknak kellene vállalni a TELJES FELELŐSSÉGET!!! Ezek a vezetők nem túlzás,de havi milliókat tesznek zsebre munkabér és ezen felül jutalmak formájában újabb 10 milliókat évente és így végzik a munkájukat???+?

    Nem értek egyet továbbá Bilibók Botond úrral ~Concorde Alapkezelő Vezérigazgató~ aki felvetette az Ő felelősségüket is egy cikkben,mint akik „hallgattak” noha „szólhattak volna”! Ezen az alapon legalább 1 millió dolgozó ember „szólhatna” a kb. 3 milliós aktív munkaerő piaci szereplőből,hogy CÉGÜKNÉL,TÁRSASÁGUKNÁL,SZERVEZETÜKNÉL…stb. VÉLHETŐEN VISSZÁSSÁGOK MERÜLHETNEK FEL A TÖRVÉNYES MŰKÖDÉST ILLETŐEN!!! Színlelt munkaszerződés,túlóra elszámolás,szabadság -ill.betegállományi furcsaság,munkaidő meghatározás és annak valós léte….stb.

    Lenne még mondanivalóm,de indulnom kell dolgozóba,így elköszönök és jó munkát -ill. pihenést,kikapcsolódást kívánok a jól megérdemelt szabadság idejére.

    Tisztelettel:Gábor

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük