Kedvelt a mobilfizetés

A Mastercard kutatása szerint a fiatalabb generáció körében a legnépszerűbb fizetési mód a mobilfizetés, de sok múlik azon, hogy ki milyen rendszerű telefont használ. Modern, innovatív, trendi: ezek a jelzők jutnak egy átlag magyar fogyasztó eszébe, amikor a mobilfizetésről kérdezik. A Mastercard kutatásában részt vevők 60 %-a nyilatkozott így.

De sokan emelték ki a gyorsaságot (39%), a költések nyomon követhetőségét (35%) és a kényelmet (34%). Talán nem meglepő, de az innovatív fizetési mód a fiatalok körében a legnépszerűbb, közel minden ötödik (18%) megkérdezett ma már így fizet.

A kutatást végző Free Association Research más érdekességre is rámutatott: az iOS felhasználók sokkal inkább használják a mobiljukat fizetésre, mint a más rendszeren futó telefonok birtokosai, 26 százalékuk rendszeresen így fizet, de többségük (51%) már legalább egyszer kipróbálta ezt a megoldást.

Az MNB adatai alapján is megállíthatatlannak tűnik a mobilfizetések terjedése. Egy év alatt mind a tranzakciók számában, mind ezek értékében 240 százalék körüli a növekedés (a tranzakciók száma 243, az értékük 236 százalékkal emelkedett 2020 és 2021 utolsó negyedéve között).

„A mobilfizetés egy olyan evolúciós lépcső a digitális fizetések terén, amelyhez maximum az érintésmentes fizetések egykori térnyerését lehet hasonlítani. A felhasználóknak sokkal kényelmesebb és gyorsabb megoldást jelent, mint a többi alternatíva, hiszen ma már a mobilunk nélkül sehova sem indulunk el és mindig a kezünk ügyében van” – mondta Eölyüs Endre, a Mastercard Magyarországért és Szlovéniáért felelős igazgatója.

A kutatásról: A Mastercard Usage&Attitudes kutatása 2009 óta vizsgálja a hazai bank- és kártyahasználattal kapcsolatos fogyasztói szokásokat. Az eredmények a 18-65 év közötti, bankszámlával rendelkező városi lakosságra reprezentatívak. A kutatást a Free Association Research végzi, akik 2021-ben összesen 1900 interjút készítettek az adatfelvétel során.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük