Nicholas Dunbar: A talált pénz

A pénzpiacok természetrajza

A könyv nem egy könnyed nyári olvasmány, bizonyos pénzügyi ismeretek sem ártanak a megértéséhez, de félelmetes képet nyújt a mai pénzpiacok működéséről. A történet a Long-Term Capital Management (LTCM) tündöklését és bukását mutatja be, a főbb szereplők életútján, szakmai fejlődésén keresztül.

Az LTCM a ’90-es évek Nobel-díjasok és vezető befektetési bankárok által vezetett „pénzgyára” volt, amelyet teljesen új elméleti, tudományos alapokon építettek fel. Hatalmas siker lett, mindenki őket szerette volna másolni, míg aztán pár kedvezőtlen fejlemény összhatásaként csődöt nem jelentettek. Közel 4 milliárd dolláros mentőcsomag kellett ahhoz, hogy ne rántsa magával a világ vezető befektetési bankjait.

Igazi krimi, ahol már az elején tudjuk, hogy mi a vége, de ennek ellenére döbbenten figyeljük az események kibontakozását. A szereplők ismert nevek, akik egy egész korszakot határoztak meg: Alan Greenspan, Warren Buffet, John Meriwether és sokan mások.

A pénzpiacok igazi természete

Hol van a mai pénzvilág attól, amit még úgy jellemeztek, hogy a nagyhal megeszi a kishalat? A pénzvilág őrült tempóban alakul át, nem könnyű megérteni, hogy az államadósságok növekedése, a 2008-as QE pénzmentő csomagok és a modern derivatív ügyletek világában ki kivel van, ki a jó és a rossz fiú? Mi lesz ennek az egésznek a vége? És mikor? Hogyan fogja mindez érinteni a kisembereket és lehet-e fedezékbe vonulni?

Ha a fenti kérdésekre nem kapná meg a könyvből a választ, akkor jöjjön el az oktatásainkra:

A fenti képzések élő, tantermi és online formában egyaránt elérhetőek.


Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük