Budapesten a China Construction Bank

Fióktelepet nyitott Magyarországon a China Construction Bank (Kínai Építési Bank, CCB), amely eszközállománya alapján a világ második legnagyobb hitelintézete – jelentették be szerdán az ünnepélyes megnyitón a Pesti Vigadóban.

Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter gratulált a fióktelep létrejöttéhez, amelynek létrehozása reményei szerint újabb fejlesztéseknek fog teret nyitni hazánkban. A China Construction Bank segíti a magyar cégek belépését kínai piacra, illetve a kínai beruházások magyarországi megjelenését.

Fióktelepet nyitott Budapesten a China Construction Bank (CCB), amely eszközállománya alapján a világ második legnagyobb hitelintézete.

Tien Kuo-li, a CCB elnöke szerint a Kína és Magyarország közötti barátság hosszú múltra tekint vissza, szilárd és mély. Várakozásuk szerint a pénzintézet hozzájárulhat a kínai-magyar gazdasági, pénzügyi és kereskedelmi kapcsolatok további bővüléséhez.

Matolcsy György, az MNB elnöke üzleti ebéden fogadta Tian Kuo-li-t , a China Construction Bank (CCB) elnökét, aki a pénzügyi intézmény magyarországi fióktelepe megnyitójára érkezett hazánkba.

A két vezető áttekintette a globális gazdasági és geopolitikai helyzetet, valamint Magyarország és Kína közötti pénzügyi, gazdasági együttműködés eddigi eredményeit és jövőbeni lehetőségeit. Matolcsy György is üdvözölte, hogy a China Construction Bank is megnyitotta magyarországi fióktelepét és hogy egyre több kínai kereskedelmi bank telepedik le hazánkban, vagy alakítja ki itt regionális központját. Ez jól illeszkedik hazánk azon célkitűzéséhez, hogy a közép-kelet-európai régió pénzügyi központjává váljon. Az MNB elnöke elmondta, hogy a jegybank 2013 óta kiemelt hangsúlyt fektet a külgazdasági stratégia támogatására, így élénken építi ázsiai kapcsolatait, amelyek közül kiemelendők a kínai jegybankkal (Peoples’ Bank of China, PBOC) ápolt bilaterális kapcsolatok. 

A két vezető az MNB és a CCB közötti jövőbeni együttműködés területeként a pénzügyi digitalizációt határozta meg, amely komoly lehetőségeket tartogat Magyarország számára a technológiai tudástranszfer szempontjából.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük