Kiberbiztonságot segíti az OTP

Az ELTE-n az OTP Bank közreműködésével 2023-ban létrejött kutatási fejlesztési laborban tudományos módszerekkel vizsgálják a pénzügyi visszaélések megelőzési lehetőségeit. Az OTP Bank fontosnak tartja, hogy a fiatal generációt megszólítva magas szakmai tudást adjon át, ennek az egyik pillére a KIBERLAB. A tavaly decemberben megalakult laboratórium megújulása most fejeződött be.

Modern környezetben dolgozhatnak az idei tanév második félévének kutatási témáin az ELTE-OTP KIBERLAB oktatói és kutató hallgatói, miután hivatalosan is átadták a kutatási labor felújított irodáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Informatikai Karán.

Az OTP Bank közreműködésével 2023 novemberében létrejött kutatási labor munkájának fókuszában a digitális világból származó kockázatok kutatása áll, és fő célja a pénzügyi visszaélések megelőzési lehetőségeinek vizsgálata mellett az OTP Csoport saját védelmi megoldásainak kutatása.

OTP-ELTE KIBERLAB program, oktatási és fejlesztési központon keresztül. Adathalászat és kibertámadások kivédése.

„A kiberbiztonság fontosságát nem lehet túlbecsülni. A kiberkockázatok azonosítása és kezelése mára az egyik legfontosabb feladat a szervezetek életében, így ez többé nem kizárólag IT biztonsági kérdés, hanem a szervezetek üzleti stratégiájának szerves részét kell képeznie. Épp ezért tartottuk fontosnak, hogy e területek kutatásába már a legfiatalabb programozókat is bevonjuk, illetve az eredményeket beépítsük fejlesztéseinkbe” – nyilatkozta Bucsek Gábor, az OTP Bank Informatika és Bankbiztonsági Igazgatóságának ügyvezető igazgatója.

Az ELTE Informatikai Karán a 2023/2024-es tanévtől a programtervező informatikus hallgatók kreditért felvehető tárgyként csatlakozhatnak a kutatáshoz, így megismerhetik a banki infrastruktúrát és a pénzügyi informatikát érő kihívásokat is. Az OTP Bank az együttműködés részeként ösztöndíjat is felajánlott a legtehetségesebb hallgatók számára.

A kooperáció keretében az OTP Bank szakemberei vendégelőadásokat is tartanak az egyetemen. A kutatólaborban a tanév második félévében 18 hallgató dolgozik, 11 kutatási témakörön, melyek közé tartozik például az adathalászatot azonosító kibervédelmi módszerek kidolgozása és validálása, az MI/LLM rendszerek biztonsági aspektusainak vizsgálata, vagy a posztkvantum kriptográfia területe.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük