Tőzsde: befektetés vagy kereskedés?

Valóban itt kell elkezdeni a tőzsde megismerését: saját magunk megismerésével. Melyek a céljaink, a lehetőségeink, milyen tudással, tapasztalatokkal rendelkezünk?

A tőzsde nem csodaszer

Sokan tekintenek a tőzsdére úgy, mint egy egyedüli és egyedülálló lehetőségre, oázisra, a befektetési sivatagban. Valóban eltűntek a befektetési lehetőségek az elmúlt években. A kamatok zuhanásával a kötvénypiac elvesztette vonzerejét, a korábban oly népszerű vállalati és banki kötvények hozama a nullával egyenlő. A banki kamatok a számlavezetési költségeket sem fedezik, az egykor oly népszerű állampapíroknál a legrosszabb rémálmunk kezd valóra válni az infláció komoly megemelkedésével.

tőzsdei kereskedés, részvény vásárlás, befektetési portfólió kialakítása.

Valóban nem maradt más, tőzsdére kell vinni a pénzünket. Azonban akinek már van némi tapasztalata a tőzsdei lehetőségekkel kapcsolatosan, az tudja, hogy egy sor fontos kérdésre kell választ adnunk, mielőtt belevágnánk.

Gondolkozz befektetési portfólióban

A befektetési portfóliónak pont az a lényege, hogy személyre szabott, egyedi, ezért nehéz róla általánosságban beszélni. De az biztos, hogy nem szabad az összes megtakarításunkat tőzsdei termékekbe tenni. Összegtől, céljainktól, életkorunktól és még sok más szemponttól függ, hogy milyen portfóliót érdemes kialakítanunk. Mindenképpen van helye a részvényeknek is egy befektetési portfólióban, de nem mindegy, hogy milyen formában.

Tőzsde: kereskedsz vagy befektetsz?

Szerintem a legjobb, ha mind a kettőre van lehetőséged. De az biztos, hogy a kettő nagyon nem ugyan az, bár mind a kettő kötődhet a tőzsdéhez. Lássuk, hogy mire is gondolok.

Részvény befektetés módszertana, day-trade kereskedés, tőzsde tanfolyam akció.

Ha valaki részvényeket vásárol, akkor teheti azt befektetőként, hosszú távra gondolva, olyan részvényeket kiválasztva, amelyekben nagy a növekedési potenciál, régi megbízható vállalat részvényei és ne adj Isten még kellemes osztalékot is fizetnek.

Ebben az esetben befektetőként kell döntést hoznod: szükséged van egy részvény kiválasztási módszerre, továbbá a kiválasztott részvények árazására is kell, hogy legyen rálátásod, mert drágán rosszat vásárolni komoly veszteséghez vezet! Gyere el a részvény befektetési tanfolyamunkra és tanuld meg, hogy hogyan kell ezt csinálni.

Nálunk egy TBSZ számlára történő vásárlást érdemes végig követni a megfelelő részvények kiválasztásának elsajátítása mellett a jó időzítésre is megoldást keresve. Fontos az elméleti háttér, a pénzvilág működésének megismerése, a tőzsdékre ható események és folyamatok elemzésének megtanulása.

Kereskedés day-trade tanfolyam segítségével

A másik lehetőség a rövid távú kereskedés elsajátítása. Nálunk erre is találsz megfelelő tanfolyamot, ahol a FOREX piac legfontosabb devizapárjaival, tőzsdeindexekkel, arannyal és olajjal kereskedünk már a tanfolyamon is.

Ez egészen másról szól, mint hosszú évekre beleülni részvényekbe és csak várni. Itt gyors, azonnali döntésekre van szükség és a tőkeáttétnek köszönhetően a nyereségünk is lényegesen magasabb, mint a hosszú távú részvény befektetés esetében.

A day-trade stratégiák többségével foglalkozunk a tanfolyamon, megtanuljuk a rövid távú kereskedés legfontosabb szabályait, a technikai és fundamentális kereskedési eszközök alkalmazását. Saját kereskedési módszerünk könnyen elsajátítható, és hatékony.

Lehet mind a kettő?

Miért is ne? Ha valaki megfelelően alkalmazza a tudását, a két dolgot – a kereskedést és a befektetést – nem keveri össze, akkor sokkal jobb eredményt érhet el a kettő kombinálásával, mint csak az egyik „eszközt” alkalmazva. Vegyünk sorra pár érdekesebb pénzpiaci helyzetet:

  1. Egyértelmű és jelentős ármozgás történik a teljes pénzpiacon: vagy eluralkodott az optimizmus és minden emelkedik vagy eljött a zuhanás, a több napos krach.
  2. Nem történik semmi a piacokon, nyárias hangulatban alig mozdulnak az árfolyamok.
  3. Egyedi események történnek, vagy egy ágazatra, vagy adott cégre, országra vonatkozó rendkívüli esemény, amely egyértelmű pénzpiaci ármozgást generál.

Véleményem szerint ezek a fenti helyzetek elég gyakran fordulnak elő a pénzpiacokon, így a tőzsdék világában is. Van azonban egy közös ezekben az időszakokban: sok pénzt lehet keresni megfelelő tudás birtokában. Ha befektetőként nézem a fenti helyzeteket, akkor azt látom, hogy ha megfelelő papírokba raktam a pénzem, akkor nagyobb áremelkedésnél extra nyereséget érek el, amit vagy realizálok, vagy nem – ez több szempont elemzését követően dönthető el helyesen.

Nagyobb áreséseknél kipróbálhatom magam és türelmesen kivárom a „felhők elvonulását” és nem adok el pánikszerűen. Megvizsgálom a részvényeimet, hogy az adott cégekkel van-e gond vagy a piaci folyamatok megnyugvásával rövid időn belül értékének megfelelő helyre kell vissza kerülnie a részvényeink árfolyamának.

Kereskedőként azonban mind a három alkalom remek lehetőséget biztosít az extra nyereségre. Amikor befektetőként nem cselekedhetek, csak türelmesen kell várakoznom, akkor kereskedőként még mindig sok pénzt kereshetek a lehetőségeket kihasználó day-trade kereskedési módszerekkel.

Ezért fontos mind a befektetés, mind a kereskedés megfelelő elsajátítása és megfelelő módon történő alkalmazása. Azért, mert a két dolog merőben más, még remekül alkalmazható egymás mellett!

Keressen meg és további részleteket is megtudhat a tanfolyamokról, továbbá adok egy kedvező ajánlatot mind a két tanfolyam elvégzésére.

dr.Tatár Attila
info@bankweb.hu
0620/462-8850.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük